چگونگی ایجاد و نوشتن یک خلاصه اجرایی باورنکردنی [+ مثال]

چگونگی ایجاد و نوشتن یک خلاصه اجرایی باورنکردنی [+ مثال]
چکیده این مطلب : انتشار : 9 اکتبر 2019 0 نظر 459 بازدید

ما محصولات بدون گلوتن را از شیرینی و پنیر خامه ای گرفته تا کلوچه زغال اخته ، قهوه و شیرینی را ارائه می دهیم. مشتریان ما افرادی با سلامتی و جامعه محور هستند که از محصولات بدون گلوتن لذت می برند.

نوشتن یک خلاصه اجرایی

این که شما یک کارآفرین هستید که به دنبال سرمایه گذاران برای تجارت کوچک خود هستید یا مدیرعامل یک شرکت بزرگ ، یک برنامه کاری می تواند به شما کمک کند موفق شوید و یک مؤلفه مهم برای رشد بلند مدت است.

 

در حقیقت ، یک مطالعه نشان داد شرکتهایی که از برنامه های تجاری استفاده می کنند ۳۰٪ سریعتر از شرکتهایی که  این کار را  انجام نمی دهند رشد می کنند.

 

یک برنامه تجاری شامل یک نمای کلی از شرکت ، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شرکت شما ، اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات شما ، اهداف فروش ، بودجه هزینه ها ، برنامه بازاریابی شما و یک لیست شامل هر یک از اعضای تیم مدیریتی شما است.

 

در حالی که یک برنامه کاری کامل ضروری است ، بسیار مهم است که خلاصه های جامع کوتاه و جلب توجه را نیز به خوانندگان ارائه دهید. یک مدیرعامل یا یک سرمایه گذار ممکن است علاقه ای نداشته باشد که بدون آنکه در ابتدا با خلاصه ای از نتایج کلی شرکت یا اهداف تان آشنایی پیدا کند ، برنامه کامل کسب و کار تان را بخواند.

 

اساساً ، یک خلاصه اجرایی مانند جلد پشتی کتاب شماست و خوانندگان را متقاعد می کند که ارزش وقت شان  را برای خواندن کل مطلب دارند.

خلاصه اجرایی

خلاصه اجرایی

خلاصه اجرایی مختصر در ابتدای برنامه کاری شما. این بخشی است که توجه خواننده را به خود جلب می کند و اطلاعات مهم در مورد نمایه شرکت شما و اهداف کوتاه مدت و بلند مدت آینده را خلاصه می کند. در نهایت ، خلاصه اجرائی به این منظور است که مهمترین اطلاعات در برنامه کاری شما را به خوانندگان اطلاع  دهد ، بنابراین نیازی به خواندن همه آنها نیست و می توانید خیلی سریع مجذوب آن شوید.

 

برای نوشتن یک خلاصه برجسته اجرایی که به طور موثر تمام عناصر مهم برنامه کاری شما را در بر می گیرد ، ما لیستی از مؤلفه های لازم برای خلاصه اجرائی و همچنین مثالی را برای شروع کار تهیه کرده ایم.

 

چه چیزی را می توان در خلاصه اجرایی خود لحاظ کرد

برنامه کسب و کار شما باید رسالت شرکت ، محصول شما ، برنامه ای را برای تمایز شما از رقبا ، پیش بینی های مالی ، اهداف کوتاه مدت و بلند مدت شرکت شما ، شخصیت خریدار شما و متناسب با بازار بودن شما را ارائه دهد.

 

برای ایجاد یک برنامه تجاری ، به الگوی کسب و کار ما نگاهی بیندازید.

 

بنابراین ، یک خلاصه اجرایی باید حداکثر ،خلاصه دو صفحه ای از اطلاعات ارائه شده در الگوی شغلی شما باشد.

 

در نهایت ، یک خلاصه اجرائی باید پیش نمایش سرمایه گذاران یا مدیرعامل را ارائه دهد ، بنابراین آنها می دانند که از بقیه گزارش شما چه انتظاری را باید داشته باشند. خلاصه اجرایی شما باید شامل موارد زیر باشد:

 

  • نام ، مکان و رسالت شرکت شما
  • توضیحی درباره شرکت شما از جمله مدیریت ، مشاوران و تاریخچه مختصر
  • محصول یا خدمات شما ، جایی که محصول شما در بازار قرار می گیرد و چگونه محصول شما با رقبا در صنعت متفاوت است
  • ملاحظات مالی ، الزامات تأمین اعتبار برای شروع کار یا هدف اصلی برنامه تجاری خود – مواردی را ذکر کنید که امیدوارید خواننده به شرکت شما در انجام امور کمک کند

برای درک دقیق تر چگونگی نوشتن خلاصه ای از اجرائیه ، به مثال زیر توجه کنید:

خلاصه اجرایی

مثال خلاصه اجرایی

ماموریت ما

شیرینی بدون گلوتن ماریا،شیرینی های خوشمزه بدون گلوتن را به همراه انواع مختلف شیرینی های بزرگ ،و همچنین سایر موارد ساندویچ صبحانه بدون گلوتن و قهوه ارائه می دهد. این تسهیلات کاملاً عاری از گلوتن است. تیم ما انتظار دارد که اعضای جامعه بدون گلوتن ، سلیاک یا آگاهی از سلامتی را که به دنبال یک کافه لذت بخش برای معاشرت هستند جلب کند. به دلیل کمبود محصولات شیرینی بدون گلوتن در صنایع غذایی در حال حاضر ، ما انتظار رقابت ملایم را داریم و مطمئن هستیم که قادر خواهیم بود موقعیتی قوی در بازار ایجاد کنیم.

 

شرکت و مدیریت

شرکت شیرینی های بدون گلوتن ماریا در سال ۲۰۱۰ توسط ماریا جونز تأسیس شد ، که نخستین بار با استفاده از رسانه های اجتماعی برای پخش این کلمه اقدام به فروش شیرینی های بدون گلوتن به صورت آنلاین از خانه خود کرد. در سال ۲۰۱۲ او یک مکان خرده فروشی در همیلتون ، ماساچوست ، خریداری کرد که هم اکنون چهار کارمند تمام وقت و شش کارمند نیمه وقت دارد. ماریا قبل از فروشگاه بژل ، آشپز در نیویورک بود و تجربه گسترده ای در صنعت مواد غذایی دارد.

 

همراه با ماریا جونز ، فروشگاه گلگل بیگل دارای یک هیئت مشاوره است. مشاوران عبارتند از:

 

جنی کینگ ، شریک در ارتباطات با مسئولیت محدود

هنری ویلسون ، ارائه دهنده آبی رابین ، LLP

 

محصول ما

ما محصولات بدون گلوتن را از شیرینی و پنیر خامه ای گرفته تا کلوچه زغال اخته ، قهوه و شیرینی را ارائه می دهیم. مشتریان ما افرادی با سلامتی و جامعه محور هستند که از محصولات بدون گلوتن لذت می برند. ما با داشتن فرصت هایی برای شب های شعر خوانی و سایر کارکردهای جامعه ، محیطی دلپذیر و گرم را ایجاد خواهیم کرد. ما بر ایجاد محیطی تمرکز خواهیم کرد که در آن شخصی احساس راحتی کند که با یک دوست برای ناهار برود و یا کار از راه دور انجام دهد.

مزایای رقابتی ما

در حالیکه در منطقه ساحلی شمال کافی شاپ هایی وجود دارد ، هیچکدام از آنها گزینه های کاملاً عاری از گلوتن ارائه نمی دهند. این امر کسانی را که از بیماری های گلوتن و یا به سادگی کسانی که دارای اولویت مصرف شیرینی های بدون گلوتن هستند رنج می برد سخت است. این امتیاز فروش اصلی ما خواهد بود. علاوه بر این ، تحقیقات بازار ما (بخش ۳ را مشاهده کنید) تقاضا برای یک کافی شاپ و شیرینی فروشی در جامعه را در شهر همیلتون ، MA نشان داده است.

 

ملاحظات مالی

پیش بینی فروش ما برای سال اول ۴۰۰۰۰۰ دلار است. ما در دو سال آینده نرخ رشد ۱۵٪ را پیش بینی می کنیم. تا سال سوم ، ما ۶۱ درصد حاشیه ناخالص را پیش بینی می کنیم.

 

ما چهار کارمند تمام وقت خواهیم داشت. حقوق هر کارمند ۵۰ هزار دلار خواهد بود.

 

الزامات تأمین مالی شروع به کار

ما به دنبال جمع آوری ۱۲۵،۰۰۰ دلار بودجه استارتاپ برای تأمین بودجه سال اول هستیم. مالک ۵۰ هزار دلار برای تأمین نیازهای سرمایه در گردش سرمایه گذاری کرده است و از وام ۱۰۰۰۰۰ دلاری برای تکمیل مابقی استفاده می کند.

مرد بازار
مردبازار به افرادی که قصد حضور حرفه ای در بازار را دارند کمک می کند تا مهارت های موردنیاز را بدست آورند. مرد بازار کلیه مهارت هایی که یک نفر میخواد یه بیزینس من یا بازاری موفق شود را آموزش می دهد.
نماد اعتماد
پشتیبانی
© All Rights Reserved. Mardebazar.ir
© کلیه حقوق برای مرد بازار محفوظ می‌باشد.