۷ نشانه ای  که مشخص می کند شما یک مدیرعامل هستید

۷ نشانه ای  که مشخص می کند شما یک مدیرعامل هستید
چکیده این مطلب : انتشار : 15 اکتبر 2019 0 نظر 96 بازدید

۷ نشانه ای که مشخص می کند شما یک مدیرعامل هستید

 

شما ممکن است ازاولین موقعیت شغلی خود شروع کنید ، یا شاید شما یک مدیر اجرایی مجازی در یک شرکت تأسیس شده باشید. هر کجا که در حرفه خود هستید ، اگر بلندپرواز و هدفمند باشید ، ممکن است یک سؤال را در ذهن خود داشته باشید – آیا یک روز مدیرعامل شرکت خواهم شد؟

 

رسیدن به مقام مدیرعامل غالباً نیاز به وجود شرایط معینی در مکان مناسب در زمان مناسب دارد ، اما داشتن خصوصیات خاص می تواند شانس مورد توجه شما را برای رسیدن به مقام مدیر عامل یا هر مقام رهبری برای آن موضوع به طور قابل توجهی افزایش دهد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این خصوصیات اساسی ، ما به تیفانی فرانکلین ، مشاور شغلی اجرایی و بنیان گذار مربیگری حرفه ای TJF ، رسیدیم که آنچه که لازم است تا یک مدیر عامل در نظر گرفته شوید را نقل کند .

مدیرعامل

۱-شما نمی ترسید از خطرات محاسبه شده استفاده کنید.

مدیران عامل مسئول تصمیم گیریهای مهم در مورد استراتژی و آینده سازمانهایی هستند که آنها را رهبری می کنند. در حالی که یک مدیر عامل باید ثبات را در یک سازمان حفظ کند ، آنها همچنین گاهی باید خطراتی را در پی داشته باشند که منجر به بازپرداخت های کوتاه مدت و بلند مدت برای سازمان شود. اهمیت داشتن یک ریسک پذیری استراتژیک را در خود داشته باشید.

 

فرانکلین این موضوع را “داشتن توانایی در نظر گرفتن یکپارچگی چندین عامل داخلی و خارجی ، هم برای سازمان و هم برای بازار جهانی به طور کلی” توصیف می کند. او می افزاید: ریسک کنندگان استراتژیک “از گذشته درس می بینند ، اما شما به دنبال آینده هستید ، از نظر بازاریابی ، زمان بندی و افراد. شما از اشتباهات درس می گیرید ، اما با این وجود خطری را محاسبه خواهید کرد.”

 

۲-شما می دانید که چگونه به خوبی ارتباط برقرار کنید.

ارتباط یکی از سنگ بنای رهبر بودن است. برای مدیر عاملان ، فرانکلین می گوید ، “شما می خواهید به افراد اطراف خود انگیزه  دهید و توانمندسازی کنید … برای اینکه بتوانید به مشتری خود بفروشید ، و همچنین راهی را برای تحقق آن ترسیم کنید.” او می افزاید که بخش عمده آن مهارت های ایجاد روابط است.

 

مهارتهای ارتباطی و ایجاد روابط نیز جزئی جدایی ناپذیر در ایجاد رضایتمندی کارکنان به عنوان رهبر است. به عنوان مدیرعامل ، یک مؤلفه مهم تأیید رضایت کارکنان است. در یک مطالعه Glassdoor در سال ۲۰۱۶ در مورد عواملی که تصویب مدیر عامل اصلی را پیش بینی می کند ، مشخص شد که افزایش یک ستاره در رضایت کارکنان (اندازه گیری شده توسط رتبه کلی Glassdoor یک شرکت) پیشرفت ۳۶٫۹ درصدی در تأیید مدیرعامل را پیش بینی می کند.

 

۳-همیشه خودتان را به چالش می کشید.

مدیرعامل بودن به طور کلی در سال اول کار اتفاق نمی افتد ، و اغلب حتی در دهه اول حرفه شما اتفاق نمی افتد. این یک مکان رهبری است که ، به طور مکرر با چالش های حرفه ای مواجه و حفظ تمرکز و کوشش در بهبود خود در این فرآیند  کسب می شود.

 

برای تقویت مهارتهای رهبری و به رسمیت شناختن در بین همسالان حرفه ای ، چالش های متعددی وجود دارد که می توانید در طول حرفه خود به آن بپردازید. علاوه بر داوطلب شدن در سمتهای رهبری در شرکت شما و پیگیری اعتبار رهبری مانند MBA ، فرانکلین همچنین توصیه می کند با گروه های وابستگی در محل کار خود درگیر شوید و همچنین درگیر شدن در انجمن های حرفه ای ، داوطلب شدن در هیئت مدیره و حتی به دنبال اجتماع باشید. پروژه های خدماتی که فرصت های رهبری دارند.

 

۴- شما از نظر عاطفی باهوش هستید.

فرانکلین می گوید ، این کافی نیست که کسی جاه طلب باشد ، آنها به هوش هیجانی نیز احتیاج دارند. او می افزاید: “بنابراین ا مدیرعامل بودن هنگام تصمیم گیری ، تعیین کننده و هدفمند هستند ، اما متفکرانه. برای تصمیم گیری متفکرانه و همچنین ایجاد روابط محکم و با اعتماد به نفس ، به عنوان یک ارتباط خوب ، هوش هیجانی مهم است.

 

۵- می دانید که چگونه خود را با افراد مناسب محاصره کنید.

در حالی که یک مدیر عامل غالباً چهره یک سازمان است ، آنها توسط تیمی از افراد پشتیبانی می شوند که در رسیدن به حداکثر عملکرد به آنها کمک می کنند. طبق گفته های فرانکلین ، داشتن پتانسیل مدیرعامل به معنای خود آگاهی کافی است تا بدانید که در چه وضعیتی خوب هستید ، اما همچنین ممکن است چیزی را نداشته باشید ، و تیمی را ایجاد  کنید  که نواقصی را که شما دارید را تکمیل کنند. به گفته خودش ، این به نوبه خود تیمی را رقم می زند که می تواند یکدیگر را به چالش بکشد و همچنین موارد مختلفی را در جدول به ارمغان می آورد.

 

مدیرعامل

۶-شما خودتان پروژه های پیش رو را پیدا می کنید.

مدیر عاملان افرادی هستند که می توانند اعتماد به نفس خود را برای انجام کار بدست آورند. مدیران عامل همچنین رهبران  و نمایندگان خوبی هستند. ممکن است متوجه شوید که به طور طبیعی از افراد سازمان شما خواسته می شود تا پروژه های بزرگی را انجام دهند و تیم ها را هدایت کنند. اما خود را در موقعیت هایی مانند هر زمان که فرصتی ایجاد شود می تواند به مهارت های رهبری شما کمک کند قرار دهید. فرانکلین می گوید: ” وقتی شما داوطلب شوید به فراتر از آن بروید و یا فراتر از آن انتظار نداشته باشید ، مردم فوراً متوجه می شوند.”

 

۷-شما به فکر آینده هستید.

بهترین مدیر عاملان برای سازمانهایی که آنها رهبری می کنند ، بلندپروازها هستند. فرانکلین می گوید: “فقط سعی در فهمیدن این روند و پرش به آن نیست ، بلکه یک رهبر یک تفکر است.” یکی دیگر از مؤلفه های مهم رهبر تفکر بودن است،در واقع توانایی ترجمه دیدگاه های شما به اقدامات مشخصی است که کارمندان سازمان شما می توانند انجام دهند.

 

 

فرانکلین همچنین می گوید اگر وقت و یا در دسترس نباشید ، دوره های کوچکتر و برنامه های گواهی وجود دارد که می توانید در آن رهبری کنید. او خاطر نشان می کند که خواندن کتاب در برنامه های MBA همچنین می تواند به شما در ایجاد مهارتهای رهبری کمک کند و در یک برنامه مکالمه عالی در برنامه های حرفه ای قرار گیرد. سپس ، او می گوید ، “شبکه سازی ، مهارت های ساختگی را حفظ کرده و خود را برای رسیدن به قطعه بینایی ادامه دهید.”

مرد بازار
مردبازار به افرادی که قصد حضور حرفه ای در بازار را دارند کمک می کند تا مهارت های موردنیاز را بدست آورند. مرد بازار کلیه مهارت هایی که یک نفر میخواد یه بیزینس من یا بازاری موفق شود را آموزش می دهد.
نماد اعتماد
پشتیبانی
© All Rights Reserved. Mardebazar.ir
© کلیه حقوق برای مرد بازار محفوظ می‌باشد.